Lulzbot
SEMI-MARTWY: Oddany HSKRK
W konkursie rozpisanym przez Aleph Objects wygraliśmy Lulzbota AO-101, który jest modyfikowanym modelem Rep-Rapa Prusa Mendel.
Hardware
Luzbot AO-101 stoi na płytce Rambo
Software
Do obsługi RepRapa.
Polecanym slicerem jest wolny i otwarty program Slic3r. Alternatywnie można używać skeinforge'a, ale nikomu się jeszcze nie chciało napisać pod niego konfig.
Howto
Ściągnij i przeczytaj
instrukcję obsługi -
plik pdf
Pobierz i zainstaluj wyżej wymienione oprogramowanie.
Zaprojektuj lub
zdobądź jakiś model. Format pliku który nas interesuje to STL lub OBJ.
Pobierz plik konfiguracyjny Slic3ra na odpowiednią grubość:
2.89 (amerykański) lub 3.00 (europejski) filament. (
patrz niżej - zaktualizowane wersje)
Odpal Slic3r, załaduj konfig. W głównym oknie naciśnij “Add…”, wybierz plik STL. Powtórz czynność jeżeli chcesz wydrukować parę modeli na raz. Po lewej stronie będzie widać obrys modeli - można ja względem siebie przemieszczać. Pamiętaj o tym, że możesz zmienić wypełnienie (infill) - 50% jest już bardzo gęstym, oraz ewentualnie dodać supporty. Wyeksportuj GCode klikając w “Export GCode…”.
Odpal
https://printmaster.waw.hackerspace.pl. Wybierz opcję lulzbot senpai. Jeżeli drukarka jest odłączona w Connection wcisnąć Connect, następnie w Files - Upload i wybrać odpowiedni plik. W zakładce Temperature ustawić Extruder (lewą) na 230 (ABS), a łoże (prawą) na 110 (ABS). Kiedy oba się nagrzeją, można drukować - wciskając ikonkę drukarki obok pliku.
Problemy z kupionym w Polsce ABSem: fioletowym, pomarańczowym, etc wywołane są złym ustawieniem grubości filamentu. Wybierz dla nich 3 mm!
Pliki konfiguracyjne do sli3era
-
-
Aktualny config 2017-02-04
lulzbot-e3d-jackal_2mm85.ini - config zrobiony ze spinem na warsztatach. Wersja do doszlifowania, ale i tak aktualnie najepsza.
Firmware
Dziennik modyfikacji i napraw
2017-02-04 jackal i vuko
Poprzez delikatne rozsunięcie łożysk osi y udało się zmniejszyć występujące luzy ale możliwe że trzeba będzie je niedługo wymienić (łożyska).