User Tools

Site Tools


projects:kbp2013

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

Both sides previous revision Previous revision
Next revision
Previous revision
projects:kbp2013 [2013/08/11 14:08]
michau
projects:kbp2013 [2014/04/02 06:57] (current)
Line 1: Line 1:
 ==== Hakerzy na Kongresie Bibliotek Publicznych 2013 ==== ==== Hakerzy na Kongresie Bibliotek Publicznych 2013 ====
  
-**Zostaliśmy zaproszeni do zaprezentowania na Kongresie kultury hackerskiej. Mamy do dyspozycji półtoragodzinne okienko na prezentacje oraz stoisko na jeden (?) dzień Kongresu, gdzie możemy postawić gadźety i ludzi.**+**Zostaliśmy zaproszeni do zaprezentowania na Kongresie kultury hackerskiej. Mamy do dyspozycji półtoragodzinne okienko na prezentacje oraz stoisko na jeden (?) dzień Kongresu, gdzie możemy postawić gadżety i ludzi.**
  
 Co nieco o KBP poniżej(za: [[http://bibliosfera.net/kalendarz/wydarzenie/739/kongres-bibliotek-publicznych-2013-biblioteka-pena-ludzi/|źródło]]) Co nieco o KBP poniżej(za: [[http://bibliosfera.net/kalendarz/wydarzenie/739/kongres-bibliotek-publicznych-2013-biblioteka-pena-ludzi/|źródło]])
Line 16: Line 16:
  
 Propozycje tematów: Propozycje tematów:
-  - **(kto?)** kultura hakerska i DIY (kim są hakerzy, co robią, dlaczego to ich kręci, stowarzyszenia, zloty itp.) +  - **([[people:spin:start]])** kultura hakerska i DIY (kim są hakerzy, co robią, dlaczego to ich kręci, stowarzyszenia, zloty itp.) 
-  - **(kto? Rysiu?)** wolne licencje - open source, open hardware - idea, co to jest, po co?+  - **([[people:rysiek:start]])** sharing is caring: wolne oprogramowanie, wolna kultura, open hardware, open access - idea, co to jest, po co?
   - **(kto?)** Jakie to wszystko ma lub może mieć społeczne i ekonomiczne konsekwencje (samodzielne wytwarzanie / naprawianie przedmiotów, oszczędność, ekologia itp.)   - **(kto?)** Jakie to wszystko ma lub może mieć społeczne i ekonomiczne konsekwencje (samodzielne wytwarzanie / naprawianie przedmiotów, oszczędność, ekologia itp.)
   - **(kto?)** Druk 3D (jak, czym, po co)   - **(kto?)** Druk 3D (jak, czym, po co)
   - pewniak **(15 min, Agnieszka Koszowska)** Maker spaces w bibliotekach - jak to może działać razem? Inne przykłady DIY w bibliotekach - są takie nawet u nas, np. w Oświęcimiu: http://kulturowoicooltowo.wordpress.com/2013/06/26/wakacyjne-centrum-kreatywnosci/   - pewniak **(15 min, Agnieszka Koszowska)** Maker spaces w bibliotekach - jak to może działać razem? Inne przykłady DIY w bibliotekach - są takie nawet u nas, np. w Oświęcimiu: http://kulturowoicooltowo.wordpress.com/2013/06/26/wakacyjne-centrum-kreatywnosci/
-  - **(kto?)** Co biblioteki mogą dać hakerom (miejsce, warunki, sprzęt, WiFi itp.)+  - **(kto?)** Co biblioteki mogą dać hakerom (miejsce, warunki, sprzęt, WiFi itp.) - to chyba warto by było połączyć z "pewniakiem" powyżej; as in: synergy, mate!
  
 \\ \\
Line 32: Line 32:
   * Dalek?   * Dalek?
   * Materiały z badania Fundacji Panoptykon: "Jak bibloteki blokują internet?"   * Materiały z badania Fundacji Panoptykon: "Jak bibloteki blokują internet?"
 +  * Soundboard?
  
  
Line 37: Line 38:
  
   * [[people:michau:start]]   * [[people:michau:start]]
 +  * [[people:spin:start]]
 +  * [[people:rysiek:start]]
 +  * Paweł R. & company
projects/kbp2013.1376230137.txt.gz · Last modified: 2014/04/02 06:57 (external edit)