User Tools

Site Tools


projects:solina

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

Both sides previous revision Previous revision
Next revision
Previous revision
projects:solina [2019/07/06 13:51]
drozdziak1
projects:solina [2019/07/06 15:20] (current)
emeryth [TODO]
Line 27: Line 27:
 **Strojenie i pogłos** - Umożliwia odpowiednio przestrojenie całego instrumentu w zakresie ~5-6 półtonów i ustawienie wet miksu wbudowanego reverba. **Strojenie i pogłos** - Umożliwia odpowiednio przestrojenie całego instrumentu w zakresie ~5-6 półtonów i ustawienie wet miksu wbudowanego reverba.
  
-**EQ** - W głosach TIBIA i REED umożliwia zmianę barwy danej klawiatury organów a także obwiedni (Sustain i Slow Attack)+**EQ** - W głosach TIBIA i REED umożliwia zmianę barwy danej klawiatury organów a także jej obwiedni (Sustain i Slow Attack)
  
 **Modulacja** - Trochę uncharted territory, pozwala włączyć vibrato i inne LFO-driven efekty na manuałach **Modulacja** - Trochę uncharted territory, pozwala włączyć vibrato i inne LFO-driven efekty na manuałach
Line 33: Line 33:
 **Presety** - Zmieniają podstawową barwę głosu danej klawiatury; najwięcej z nich przypada górnemu manuałowi. **Presety** - Zmieniają podstawową barwę głosu danej klawiatury; najwięcej z nich przypada górnemu manuałowi.
  
-**Arpeggi-O-Matic** - prosty automat perkusyjny z arpeggiatorem (automatycznym budowaniem melodii na podstawie wciśniętego klawisza); omówiony głębiej w osobnej sekcji.+**Arpeggio-Matic** - prosty automat perkusyjny z arpeggiatorem (automatycznym budowaniem melodii na podstawie wciśniętego klawisza); omówiony głębiej w osobnej sekcji.
  
 **Włącznik** - robi pstryk **Włącznik** - robi pstryk
Line 46: Line 46:
  
 **Pedał głośności** - Funkcjonalnie odpowiada samochodowym pedałom do gazu - przesuwając od siebie uzyskujesz wincyj, a do siebie mniej głośności. **Pedał głośności** - Funkcjonalnie odpowiada samochodowym pedałom do gazu - przesuwając od siebie uzyskujesz wincyj, a do siebie mniej głośności.
 +
 +===== Arpeggio-Matic =====
 +{{:projects:solina_arpeggio_matic.jpg?direct&600|}}
 +
 +Ahh, Arpeggio-Matic - the gentleman's game. Jeden z ciekawszych, jeśli nie najciekawszy feature Soliny. W pełni analogowy Arpeggiator z linią basu i presetami perkusyjnymi.
 +
 +==== Co co robi ====
 +
 +=== Arpeggiator ===
 +**Memory** - włącza/wyłącza "lepkie" zachowanie dolnego manuału; gdy włączone po wybraniu akordu gra go bez konieczności trzymania klawisza
 +
 +**Bass** - Kontroluje zachowanie automatycznej partii basu. Do wyboru Walking i Alternate odpowiada odpowiednio linii basu z presetu bądź proste nisko-wysoko. Z reguły Walking brzmi fajniej.
 +
 +**Chords** - Kontroluje zachowanie sekcji akordu. Przyciski Legato/Rhythm umożliwiają odpowiednio ciągłe wybrzmiewanie akordu i granie go w rytm wybranego presetu perkusji. Suwak zmienia głośność sekcji
 +
 +**Arpeggio** - Wybiera "gęstość" arpeggiatora oraz jego głośność. Numer decyduje o ilości dźwięków akordu granych na raz.
 +
 +**Mode** - Jedna z ważniejszych nastaw, 1 Finger pozwala grać akordy durowe/molowe przez granie toniki ("tonu bazowego") pożądanego akordu - patrz sekcje Major/Minor na dolnym manuale. Tryb Chord pozwala na samodzielne wybranie składowych pożądanego akordu, jego limit wynosi ok. 5-6 dźwięków.
 +
 +=== Perka ===
 +**Lampka** - Każde jej zapalenie sygnalizuje pierwszą miarę wybranego presetu.
 +
 +**Wąskie przyciski za lampką** - Wybór poszczególnych presetów perskusyjnych. 
 +>Sugerowanie że któryś jest lepszy niż Go Go
 +
 +**Cancel Sn. Drum** - wycina werbel z danego presetu
 +
 +**Manual Start** - Sprawia, że start perkusji i arpeggio triggeruje wciśnięcie czegoś na dolnym manuale. Fajnie działa w połączeniu z Memory.
 +
 +**Ped. Start** - Jak Manual Start ale z pedałami
 +
 +**Start** - Startuje dany preset perkusji od razu
 +
 +**Volume** - Gain samej perkusji
 +
 +**Tempo** - wyznacza tempo całego Arpeggio-matika.
  
 ===== Trudne sprawy ===== ===== Trudne sprawy =====
Line 53: Line 89:
  
 ==== Dolny manuał coś odpierdala lub gra losowa niechciana perkusja ==== ==== Dolny manuał coś odpierdala lub gra losowa niechciana perkusja ====
-Zajrzyj do Arpeggi-O-Matic™, naciśnij STOP pod presetami perkusji oraz OFF w rzędzie przycisków "CHORDS".+Zajrzyj do Arpeggi-O-Matic™, naciśnij STOP pod presetami perkusji oraz OFF w rzędzie przycisków "MODE".
  
 ==== Nie ważne co nacisnę, żadna z klawiatur nie zmienia dźwięku ==== ==== Nie ważne co nacisnę, żadna z klawiatur nie zmienia dźwięku ====
Line 60: Line 96:
 ==== Klawiatura X gra nieproporcjonalnie cicho w stosunku do klawiatury Y ==== ==== Klawiatura X gra nieproporcjonalnie cicho w stosunku do klawiatury Y ====
 Każda z klawiatur poza górnym manuałem ma suwak volume koło swojego EQ. Pogmeraj aż do osiągnięcia satysfakcji B) Każda z klawiatur poza górnym manuałem ma suwak volume koło swojego EQ. Pogmeraj aż do osiągnięcia satysfakcji B)
 +
 +===== TODO =====
 +  * Opis sekcji modulacji
 +  * jebać weed ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ(_̅_̅_̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅i̲̅j­̲̅u̲̅a̲̅n̲̅a̲̅_̅_̅_̅()ส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็
  
projects/solina.1562421115.txt.gz · Last modified: 2019/07/06 13:51 by drozdziak1