User Tools

Site Tools


projects:udzial-hackathon-cnk

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

Both sides previous revision Previous revision
Next revision
Previous revision
projects:udzial-hackathon-cnk [2012/03/15 22:20]
enki
projects:udzial-hackathon-cnk [2014/04/02 06:57] (current)
Line 1: Line 1:
 ===== Hackathon w Centrum Nauki Kopernik ===== ===== Hackathon w Centrum Nauki Kopernik =====
 +
 +Z listy od Wojciecha Karcza:
 +
 +Pod koniec kwietnia planujemy zorganizować hackathon w Centrum Nauki Kopernik, gdzie nie będziemy pisać programu, ale tworzyć nowy eksponat dla Kopernika i to w 48h. Przy projekcie chciałbym wykorzystać metodologię design thinking, którą zajmuje się od jakiegoś czasu prowadząc zajęcia na Politechnice Warszawskiej. Więcej informacji znajdziecie tutaj:
 +
 +[[www.dteampw.blogspot.com]]
 +[[www.facebook.com/designthinkingwarsaw]]
 +
 +W hackathonie będą jeszcze brać udział studenci politechniki oraz animatorzy z Centrum Nauki Kopernik. Na pewno przed samym wydarzeniem będą spotkania organizacyjne. W przypadku dużej liczby chętnych prawdopodobnie podzielimy się na mniejsze zespoły i wprowadzimy jakiś element rywalizacji np. nagroda za najlepszy prototyp eksponatu od dyrektora Kopernika. Więcej informacji pojawi się jak tylko dogadam wszystkie szczegóły z CNK, ale już teraz zapraszam członków Hackerspace'a na to wydarzenie.
 +
 +----
  
 Strona informacyjna na [[https://www.facebook.com/notes/design-thinking-warsaw/hackathon-w-centrum-nauki-kopernik/249341465155486|fb]]. Przeklejam content dla osób, które nie sprzedali jeszcze swojego życia :) Strona informacyjna na [[https://www.facebook.com/notes/design-thinking-warsaw/hackathon-w-centrum-nauki-kopernik/249341465155486|fb]]. Przeklejam content dla osób, które nie sprzedali jeszcze swojego życia :)
  
  
 +Już za miesiąc odbędzie się hackathon w Centrum Nauki Kopernik. Hackathony są to sprinty programistyczne, podczas których informatycy w krótkim czasie (24h lub 48h) tworzą aplikacje, czy inne rozwiązania informatyczne. Jednak my nie będziemy tworzyć programu, tylko postaramy się w ciągu dwóch dni stworzyć działający prototyp idealnego eksponatu spełniającego potrzeby klientów CNK. Hackathon odbędzie się w dniach 21-22 kwietnia. Jak to będzie mniej więcej wyglądało, można zobaczyć na tym filmie:
 +
 +http://youtu.be/M66ZU2PCIcM
 +
 +Przy tworzeniu prototypu eksponatu będziemy korzystać z metody design thinking. Na czym polega design thinking można zobaczyć tutaj:
 +
 +http://tvpw.pl/videos/555/Warsztaty_Design_Thinking
 +
 +W projekcie będą barać udział: animatorzy Kopernika, członkowie grupy Design Thinking Warsaw (www.facebook.com/designthinkingwarsaw) oraz członkowie warszawskiego hackerspace'a (www.hackerspace.pl).  
 +
 +Wstępne spotkanie organizacyjne odbędzie się 24 marca o godz. 19.30 w Centrum Nauki Kopernik (zbieramy się przy głównym wejściu). Wyjaśnimy wszystkie szczegóły dotyczącego całego projektu i odpowiemy na każde pytanie. 
 +
 +Poniżej znajduje się link do formularza zgłoszeniowego, który powinniście wypełnić, jeżeli chcecie wziąć udział w spotkaniu informacyjnym (chcemy zorientować się ile osób jest zainteresowana udziałem w projekcie):
  
 +https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dGRiTHpjOEhSQkdUU3N1SEtmZUg3Y0E6MQ
  
projects/udzial-hackathon-cnk.1331850004.txt.gz · Last modified: 2014/04/02 06:57 (external edit)