User Tools

Site Tools


projects:cryptoparty

Table of Contents

:!: UWAGA ta strona zawiera nieaktualne informacje. :!:

CryptoParty

…czyli spotkania z szyfrowaniem (nie tylko) dla osób nietechnicznych.

Co?

CryptoParty to ogólnoświatowa, zdecentralizowana, rozproszona inicjatywa organizowania spotkań z technologiami kryptograficznymi, szyfrowaniem i unikaniem nadzoru z myślą o osobach nietechnicznych. Celem jest rozprzestrzenianie i uczenie technologii pozwalających zachować prywatność i bezpieczeństwo w Sieci.

Jak?

Obowiązuje kilka prostych zasad:

  1. Hands-on, czyli weź własny sprzęt (laptopa, tablet, smartfona…)! Bez sprzętu też zapraszamy, aczkolwiek jest on mocno wskazany.
  2. Nie ma głupich pytań, czyli jeśli coś jest niejasne, zostanie wyjaśnione. Bezpieczeństwo działa, gdy rozumiemy, co się dzieje i jak poprawnie używać narzędzi.

Staramy się korzystać z dobrych praktyk wypracowanych na całym świecie. Można o nich przeczytać na padzie (lokalna kopia), oraz na wiki.

Gdzie?

Czemu?

Ponieważ bezpieczeństwo, prywatność i tajemnica korespondencji są ważne i cenne. Nikt zaś nie zadba o nie lepiej, niż my sami. Wkładamy listy do koperty? Szyfrujmy nasze e-maile!

Kiedy?

Każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godzinach 17:00 - 20:00 (lub dłużej, w razie potrzeby).

Pierwsza godzina spotkania poświęcona jest przystepnemu, podstawowemu wprowadzeniu w tematykę prywatności i narzędzi pomagających nam ją chronić. Od godziny 18:00 spotkanie przechodzi w formułę luźną.

Najbliższe spotkanie: poniedziałek, 1 sierpnia 2016, start o 17:15.

projects/cryptoparty.txt · Last modified: 2017/07/05 15:58 by vuko

Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki