User Tools

Site Tools


projects:kbp2013

This is an old revision of the document!


Hakerzy na Kongresie Bibliotek Publicznych 2013

za: źródło

Kongres bibliotek publicznych jest dorocznym wydarzeniem, organizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego jako część Programu Rozwoju Bibliotek. W tym roku odbędzie się 21 i 22 października w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie pod hasłem “Biblioteka pełna ludzi”.

Na tegorocznym kongresie możemy oczekiwać: blisko 300 uczestniczących osób, 6 bloków tematycznych, 30 warsztatów, wielu atrakcji towarzyszących.

Bloki tematyczne:

1. Ludzie, pomysły, pieniądze, czyli jak zwiększać zasoby biblioteki? 2. Książka: inter(akcje). 3. Porozmawiaj, czyli jak słuchać, aby usłyszeć, jak zmieniać, aby zmienić. 4. Całe życie z biblioteką. 5. Po godzinach – edukacja nieformalna w bibliotece. 6. Wszystko gra!

No i co z tego?

Zostaliśmy zaproszeni do zaprezentowania na Kongresie kultury hackerskiej. Mamy do dyspozycji półtoragodzinne okienko na prezentacje oraz stoisko na jeden (?) dzień Kongresu, gdzie możemy postawić gadźety i ludzi.

Półtoragodzinne okieno na prezentacje

Prezentacja będzie odbywać sie w dużej sali z dużym ekranem i nagłośnieniem.

- kultura hakerska i DIY (kim są hakerzy, co robią, dlaczego to ich kręci, stowarzyszenia, zloty itp.) - wolne licencje - open source, open hardware - idea, co to jest, po co? - jakie to ma lub może mieć społeczne i ekonomiczne konsekwencje (samodzielne wytwarzanie / naprawianie przedmiotów, oszczędność, ekologia itp.) - Biblioteki i Hackerspejsy - jak to może działać razem?

Co z hakerami mają wspólnego Pomysłowy Dobromir i Adam Słodowy? ;) Co robi Wasze stowarzyszenie Druk 3D (jak, czym, po co) Maker spaces w bibliotekach Inne przykłady DIY w bibliotekach - są takie nawet u nas, np. w Oświęcimiu: http://kulturowoicooltowo.wordpress.com/2013/06/26/wakacyjne-centrum-kreatywnosci/ Co biblioteki mogą dać hakerom (miejsce, warunki, sprzęt, WiFi itp.)

Stoisko stałe

projects/kbp2013.1376228761.txt.gz · Last modified: 2014/04/02 06:57 (external edit)

Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki