Site Tools


Ciemnia fotograficzna w HS

Teoretycznie istnieje możliwość zrobienia małej ciemni w #4. Zanim zacznę ten pomysł forsować, chciałbym się zorienotwać, kto byłby zainteresowany korzystaniem / nauczeniem się korzystania z ciemni. Stąd poniższa ankieta. Poprzednio była lista, na którą oprócz mnie wpisali się jak widać: b_rt, stefan, spin.

UPDATE

Ciemnia w #4 wymagałaby odpowiedniego uszczelnienia, pomyślenia nad filtrami na instalację obiegu powietrza. Jeśli okaże się, że to jest zbyt skomplikowane lub zbyt drogie, być może trzeba będzie odpuścić #4 i poczekać z ciemnią.

end UPDATE

Pamiętajmy, że ciemnia to jakieśtam wydatki. Ja udostępniam sprzęt, jednak chemia i papier musi być “zrzutkowa” lub (lepiej) każdy kupuje swoje. Dla orientacji: wyprodukowanie jednej odbitki 18×24 cm (czyli nie takiej znowu małej) kosztuje w sumie 1,10 - 1,80 zł.

Dodatkowo, nic nie stoi na przeszkodzie by ciemnia była używana do jakichś innych celów “czystych”, wymagających ciemności. Jakieś bio / chemiczne eksperymenty?

Ankieta: kto chciałby mieć ciemnię w HS
Ciemnia, kto chce?
Real name chcę i pomogę w budowaniu / urządzaniu chcę korzystać ale nie pomogę ciemnia tak, ale nie w #4, czekamy na następne nie wiem NIE CHCĘ!
antoszka     
Cranix     
Jarosław Górny (jaroslav)     
Kasia     
Maciej Grela (enki)     
Paweł Subocz (psubocz)     
Robert Gerus (ar)     
Tomasz Adamczyk-Koreywo (Fixxer)     
Tomek Dubrownik (tomek)     
Count: 7 0 0 2 0
projects/ciemnia.txt · Last modified: 2014/04/02 06:57 (external edit)