User Tools

Site Tools


projects:udzial-hackathon-cnk

Hackathon w Centrum Nauki Kopernik

Z listy od Wojciecha Karcza:

Pod koniec kwietnia planujemy zorganizować hackathon w Centrum Nauki Kopernik, gdzie nie będziemy pisać programu, ale tworzyć nowy eksponat dla Kopernika i to w 48h. Przy projekcie chciałbym wykorzystać metodologię design thinking, którą zajmuje się od jakiegoś czasu prowadząc zajęcia na Politechnice Warszawskiej. Więcej informacji znajdziecie tutaj:

www.dteampw.blogspot.com www.facebook.com/designthinkingwarsaw

W hackathonie będą jeszcze brać udział studenci politechniki oraz animatorzy z Centrum Nauki Kopernik. Na pewno przed samym wydarzeniem będą spotkania organizacyjne. W przypadku dużej liczby chętnych prawdopodobnie podzielimy się na mniejsze zespoły i wprowadzimy jakiś element rywalizacji np. nagroda za najlepszy prototyp eksponatu od dyrektora Kopernika. Więcej informacji pojawi się jak tylko dogadam wszystkie szczegóły z CNK, ale już teraz zapraszam członków Hackerspace'a na to wydarzenie.


Strona informacyjna na fb. Przeklejam content dla osób, które nie sprzedali jeszcze swojego życia :)

Już za miesiąc odbędzie się hackathon w Centrum Nauki Kopernik. Hackathony są to sprinty programistyczne, podczas których informatycy w krótkim czasie (24h lub 48h) tworzą aplikacje, czy inne rozwiązania informatyczne. Jednak my nie będziemy tworzyć programu, tylko postaramy się w ciągu dwóch dni stworzyć działający prototyp idealnego eksponatu spełniającego potrzeby klientów CNK. Hackathon odbędzie się w dniach 21-22 kwietnia. Jak to będzie mniej więcej wyglądało, można zobaczyć na tym filmie:

http://youtu.be/M66ZU2PCIcM

Przy tworzeniu prototypu eksponatu będziemy korzystać z metody design thinking. Na czym polega design thinking można zobaczyć tutaj:

http://tvpw.pl/videos/555/Warsztaty_Design_Thinking

W projekcie będą barać udział: animatorzy Kopernika, członkowie grupy Design Thinking Warsaw (www.facebook.com/designthinkingwarsaw) oraz członkowie warszawskiego hackerspace'a (www.hackerspace.pl).

Wstępne spotkanie organizacyjne odbędzie się 24 marca o godz. 19.30 w Centrum Nauki Kopernik (zbieramy się przy głównym wejściu). Wyjaśnimy wszystkie szczegóły dotyczącego całego projektu i odpowiemy na każde pytanie.

Poniżej znajduje się link do formularza zgłoszeniowego, który powinniście wypełnić, jeżeli chcecie wziąć udział w spotkaniu informacyjnym (chcemy zorientować się ile osób jest zainteresowana udziałem w projekcie):

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dGRiTHpjOEhSQkdUU3N1SEtmZUg3Y0E6MQ

projects/udzial-hackathon-cnk.txt · Last modified: 2014/04/02 06:57 by 127.0.0.1

Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki